Webinar 22 lutego 2023, godz. 9:00

Modernizacja oświetlenia jako szansa na dostosowanie przedsiębiorstwa do standardów nowoczesnego i energooszczędnego przemysłu.

Rosnące ceny energii elektrycznej wpływają bezpośrednio na rentowność przedsiębiorstw oraz wymagają podejmowania zdecydowanych działań. Zakłady produkcyjne tracą tysiące złotych rocznie na kosztach energii. Potrzeba uzyskania wysokiej efektywności energetycznej staje się koniecznością, a nie opcją.

Modernizacja instalacji oświetleniowej jest bez wątpienia jednym z najbardziej powszechnych rozwiązań pozwalających na obniżenie kosztów energii. Patrząc na rentowność projektu, jest ona inwestycją z największą stopą zwrotu

Należy jednak pamiętać, że dążenie do ograniczenia zużycia energii nie powinno obniżać jakości oświetlenia, a wprost przeciwnie, zapewniać doskonałe warunki poprawnego widzenia.

Zapraszamy na webinar, z którego dowiesz się jak krok po kroku przeprowadzić efektywną modernizację oświetlenia w taki sposób, by zadbać o bezpieczeństwo i komfort pracowników.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ

 

Podczas webinaru omówimy następujące zagadnienia:

  • jak oświetlenie pomaga zapobiec wypadkom w miejscu pracy?
  • jak oświetlenie wspiera pracowników, zwiększając wydajność ich pracy?
  • jakie oszczędności można osiągnąć przy wymianie oświetlenia na LED?
  • jak sterowanie pomaga dodatkowo zmniejszyć zużycie energii?
  • jak właściwie przeprowadzić modernizację, by oświetlenie spełniało wymagania normatywne?
  • jak modernizacja oświetlenia wpływa na zmniejszenie emisji CO2?

 
Należy pamiętać, że wg dyrektywy Unii Europejskiej do 2050 roku wszystkie budynki muszą spełniać wymogi zerowego poziomu emisji netto.

Ponadto coraz częściej modernizacja oświetlenia jest konieczną inwestycją, ponieważ stosowane technologie są już przestarzałe, albo stopniowo wycofywane, jak jak świetlówki T8/T5.

 

Przeczytaj artykuł o wycofaniu świetlówek T8/T5.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ

 

Poznaj naszych ekspertów:

Marcin Buszewski od wielu lat jest związany z branżą oświetleniową. Ukończył Politechnikę Poznańską na kierunku technika świetlna. Następnie pracował jako projektant i audytor oświetlenia. Aktualnie jest związany z Grupą Zumtobel i odpowiada za rozwój marki ThornEco w Polsce i współpracę z hurtowniami.

 

 

Radosław Sokołowski, absolwent Politechniki Wrocławskiej, swoje ogromne doświadczenie zdobywał realizując setki projektów oświetleniowych w trakcie ponad 15-sto letniej pracy w branży oświetleniowej. W Grupie Zumtobel odpowiada m.in. za klientów z branży przemysłowej i modernizacje zakładów produkcyjnych

 

 

 

 

ZAREJESTRUJ SIĘ

Webinar przeznaczony jest dla:

  • Właścicieli zakładów przemysłowych i logistycznych
  • Managerów i dyrektorów obiektów przemysłowych
  • Mangerów i specjalistów utrzymania ruchu