Przygotuj się na wycofanie t8/t5!

Pomożemy Ci!

Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą.

By registering, you confirm that you agree to the processing of your personal data by Zumtobel Group as described in the Privacy Policy.

W 2023 roku z rynku europejskiego zostaną wycofane świetlówki T5 i T8 oraz świetlówki kompaktowe (CFL). Jest to zgodne z dyrektywami Ecodesign i RoHS.

Oznacza to, że dla układów oświetleniowych i zamontowanych opraw obecnie wykorzystujących halogeny lub świetlówki, które wkrótce będą zakazane, będą potrzebne nowe źródła światła. Zakaz produkcji nieefektywnych źródeł światła będzie oznaczał, że od sierpnia 2023 roku dostępność zacznie się zmniejszać, a ostatecznie ceny wzrosną. 

Przygotowanie się do zmiany w odpowiednim czasie może pomóc złagodzić rosnące koszty. Zwyczajnie rzecz biorąc, ci, którzy już teraz planują i wdrażają przejście na bardziej energooszczędne alternatywy, zaoszczędzą więcej energii. Wymieniając oprawy oświetleniowe na LED można zmniejszyć zużycie energii o 50% i więcej oraz uzyskać zwrot z inwestycji w ciągu mniej niż dwóch lat.

Jako marka Thorn, istniejąca na rynku od ponad 90 lat, mamy bogate doświadczenie w prowadzeniu projektów modernizacji oświetlenia. Czy to wymiana T8/T5, projekty modernizacyjne mające na celu zwiększenie efektywności energetycznej, czy też zmniejszenie emisji CO2, mamy historię współpracy z naszymi klientami w realizacji celów takich jak te. Nasi eksperci są gotowi do współpracy z Państwem.

Oprócz wymiany istniejącego oświetlenia fluorescencyjnego T8/T5 możemy zaoferować rozwiązania oświetleniowe, w tym sterowanie i usługi, które pomogą Państwu osiągnąć wyznaczone cele.